З метою створення гармонії між людьми та машинами OMRON кинула виклик розробці нечіткої логіки, технології наступного покоління. Нечітка логіка створила абсолютно нове поле, яке включає неоднозначність і суб’єктивні людські ідеї в управління машиною. У 1987 році компанія OMRON розробила найшвидший у світі контролер нечіткої логіки, а потім ще один перший у світі мікросхему нечіткої логіки. З тих пір технологія нечіткої логіки OMRON була прийнята для широкого спектру продуктів, створюючи основу для розробки технологій з більш схожими на людину можливостями.
1 січня 1990 року OMRON Tateishi Electronics Co. змінила назву на OMRON Corporation. У квітні того ж року компанія OMRON представила довгострокове бачення управління під назвою «План золотих 90-х». План передбачав розвиток бізнесу з урахуванням вимог 21 століття в трьох ключових сферах: промисловість, суспільство та повсякденне життя. Створивши регіональні штаб-квартири в Європі, Америці та Азії, OMRON також проклав шлях до створення мультилокальної компанії, яка міцно вкоренилася в кожному регіоні.
У 1990-х роках, які ознаменували подальший прогрес у автоматизації виробництва, OMRON сприяв переходу від ручної перевірки на кінцевій стадії виробництва до автоматизованої інспекції на лінії. Це було досягнуто шляхом поєднання технологій датчиків і обробки інформації OMRON. Ці зусилля призвели до розробки F300 «Vision System» у 1991 році. Нова система була системою контролю загального призначення, і за нею в 1996 році послідувала розробка системи контролю припою «VT-WIN» для використання в друкованих виданнях. лінії пакування друкованих плат. Ці розробки спричинили значний перехід у фабричній роботі від ручних завдань до машинної роботи.
Хоча попередня епоха швидкої індустріалізації принесла людському суспільству великі матеріальні багатства, вона також залишила без уваги різні проблеми. До них відносяться виснаження енергії та ресурсів, дефіцит їжі та забруднення навколишнього середовища. Це, у свою чергу, призвело до того, що загальноприйнятий акцент на матеріальному достатку поступився місцем психологічній самореалізації як важливому показнику успішного суспільства. OMRON прагне створювати нові технології, які допомагають вирішити проблеми, які раніше не вирішувалися. Ці технології також створені для підтримки гармонійних відносин між людьми та суспільством, між людьми та навколишнім середовищем, а також між людьми та машинами. Ось як OMRON прагне покращити життя людей у всьому світі. У травні 2003 року, коли відзначалося 70-річчя заснування OMRON, відбулося відкриття Центру технологічних інновацій Keihanna. Цей об’єкт, розташований у Науковому місті Кейханни, є центром глобальної науково-дослідної діяльності OMRON. Метою центру є створення більшої цінності шляхом сприяння спільним інноваціям, тобто шляхом заохочення дослідників об’єднувати свої передові досягнення в галузі досліджень і розробок. Таким чином Центр технологічних інновацій Keihanna створює технологічні прориви, які реалізують «найкращу відповідність машин людям».
Машина, яка розпізнає людей по обличчях:
З метою досягнення гармонії між людьми та машинами компанія OMRON у 1995 році розпочала розробку технології розпізнавання зображень обличчя. Мета полягала в тому, щоб машина могла розпізнавати обличчя людей. Відтоді OMRON прагне до подальшої мініатюризації та підвищення швидкості. Це призвело до успіху в розробці першої в світі LSI для розпізнавання обличчя, яку можна вбудовувати в цифрові камери. Сьогодні цей LSI використовується в цифрових камерах, смартфонах і багатьох інших пристроях, а також знаходить застосування для датчиків зображення OMRON.
Удосконалення пристроїв за допомогою нанорозмірної технології виготовлення:
Розробка надвисокоточних технологій виготовлення компанією OMRON почалася в 1990-х роках, і тепер вона дозволяє обробляти з нанометровою точністю (одна мільярдна частина метра). Ця технологія сприяла виробництву субмініатюрних датчиків тиску, потоку повітря та температури, а також тонших і яскравіших дисплеїв. Сьогодні нанорозмірна технологія виробництва OMRON відіграє життєво важливу роль у розробці продуктів, адаптованих до конкретних потреб, таких як датчики тиску для вимірювачів артеріального тиску та підсвічування для РК-дисплеїв смартфонів.
Сприяння поширенню відновлюваної енергії:
Технологія захисних реле, розроблена на початку роботи OMRON, призвела до створення сучасних фотоелектричних інверторів для систем виробництва сонячної енергії. У 2011 році OMRON розробила технологію, яка допоможе забезпечити безпечне та надійне з’єднання кількох систем виробництва сонячної енергії. Ця технологія під назвою «AICOT (Anti-Islanding Control Technology)» значно сприяла зростанню доступності відновлюваної енергії. На шляху до нової енергетичної ери OMRON прагне максимізувати енергоефективність, використовуючи свої технології перетворення енергії та керування.
Підключення будинків пацієнтів до медичних закладів за допомогою інформаційних технологій:
Щоб допомогти запобігти хворобам, пов’язаним із способом життя, які можуть призвести до більш серйозних проблем зі здоров’ям, OMRON заохочує догляд за здоров’ям удома. У медичних установах монітор OMRON забезпечує безпечне та просте вимірювання вісцерального жиру, для чого зазвичай потрібна велика рентгенівська КТ-система. Ще однією розробкою є пристрій, який дозволяє легко оцінити прогресування атеросклерозу. OMRON також прагне розробити нові послуги, призначені для підключення дому пацієнта до лікарні. Вже сьогодні кожен може придбати прилад вимірювання артеріального тиску, який дозволяє обмінюватися даними домашнього моніторингу тиску з лікарем!