Якщо перед вами постала дилема, який небулайзер краще обрати? На які критерії слід звернути увагу і в яких випадках це справді суттєві параметри, а де просто маркетингові хитрощі? Цією статтею ми хочемо пролити світло, які основні характеристики важливі у небулайзерах, і врятувати вас від мук вибору.
Не дивно, що визначитись настільки складно, адже спершу потрібно з'ясувати, в чому різниця між небулайзером та інгалятором. Небулайзери, як правило, застосовуються для лікування нижніх дихальних шляхів, а інгалятори – для терапії верхніх. Проте беремо до уваги, що всі моделі небулайзерів OMRON – універсальні, тобто можуть використовуватись і в тому, і в іншому випадку лікування.
Наступне, що варто врахувати – це розмір розпилювальних частинок. Чим менша величина крапель генерованого пристроєм аерозолю, тим глибше проникає і осідає лікарська речовина.
Наприклад, дисперсії з частинками в діаметрі 8-10 мікрон (мкм) осаджуються в ротоглотці та підходять для профілактики ротової порожнини, лікування фарингіту, тонзиліту, алергічних набряків піднебіння і задньої стінки. А потрапити в нижню частину дихальної системи та в легеневі альвеоли здатні лише найдрібніші частинки діаметром від 0,5 до 2 мкм. Саме такий параметр мають всі небулайзери OMRON, тому з ними ви точно будете впевнені, що ліки опиняться в потрібному місці.
Далі важливо розібратися, який тип небулайзеру вам підходить за принципом дії: ультразвуковий, компресорний чи мембранний.
Оскільки ультразвук може руйнувати молекули активної речовини, тому перед купівлею необхідно вивчити список допустимих ліків. Компресорні небулайзери – універсальні прилади, які підходять для всіх ліків. Проте мають досить габаритну конструкцію і відрізняються гучною роботою. Мембранні апарати мають незаперечну користь: компактні і легкі, здатні нахилятися під кутом 45°, що зручно для лежачих хворих, дітей чи літніх людей. Єдиний мінус – більш висока вартість.
Зробити усвідомлений вибір також допоможе наступний критерій, а саме – швидкість розсіювання аерозолю, яка безпосередньо впливає на тривалість процедури.
Як правило, для дорослої людини цей показник не має значення. Однак, коли справа стосується дітей, тут потрібно враховувати їх непосидючість і складність у дотриманні правил та рекомендацій. В такому випадку щоб терапія пройшла швидко та легко, розглядайте небулайзери зі швидкістю до 2 мл. частинок за хвилину. Також щоб розважити малюків і полегшити участь батьків у їх лікуванні, виробники випускають яскраві інгалятори-небулайзери у вигляді мультяшних героїв і звіряток.
Наприклад: Omron Nami Cat или OMRON CompAIR C801KD.
Як ви вже зрозуміли, у кожного буде свій найкращий варіант, який саме варто купити, тому що у всіх різні вимоги. Але важливо навчитися розуміти, що означають характеристики і що саме для вас важливо. А також перед покупкою варто проконсультуватись з лікарем.