Новини

Більшість з нас вважає грип несерйозним. Його симптоми — головний біль, нежить, кашель і біль у м’язах — плутають із ознаками сильної застуди або іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ). Але грип за своїми наслідками є набагато небезпечним аніж інші ГРВІ. 

Головна відмінність від ГРВІ – дуже різке і несподіване погіршення самопочуття.

Як правило, те, що більшість із нас називає «грипом», — це не що інше, як сезонний грип, названий так тому, що він виникає двічі на рік в регіонах з помірним кліматом. З настанням холодів і підвищенням вологості ми закриваємо щільно вікна в офісах та маршрутках, рідше провітрюємо приміщення, що і робить вірус небезпечним.

Адже основний механізм передачі інфекції — повітряно-крапельний. З крапельками слизу від хворого під час кашлю і чхання вірус грипу викидається на відстань до 3—3,5 метрів. Проте зараження ймовірне й через предмети домашнього вжитку (рушник, посуд, дверні ручки тощо). А далі відбувається потрапляння вірусу на губи, ніздрі, ротову порожнину й звідти – у дихальні шляхи.

Окрім швидкого розповсюдження, вірус грипу постійно мутує, щоб уникнути нашого імунного захисту. Тому перерахуємо п’ять речей, які потрібно робити, щоб зменшити ризик заразитися грипом: 

  1. Не торкайтеся очей, носа або рота, оскільки це місця, де віруси зазвичай потрапляють в організм;
  2. Регулярно мийте руки та часто провітрюйте приміщення;
  3. Пийте багато води та зволожуйте слизові оболонки;
  4. Тримайтеся подалі від людей, хворих на грип чи мають прояви грипозної інфекції;
  5. Прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути.

На жаль, ці поради – не є панацеєю. Пам’ятайте, до здоров’я варто підходити комплексно.

З турботою про ваше здоров'я та довголіття, Omron